Iskolánk könyvtára könnyen elérhető helyen, a földszinti folyosón mindjárt a porta bejáratával szemben, a 14-es teremben található. Minden tanítási napon várja intézményünk összes dolgozóját, diákját, valamint szüleiket.

Könyvtárunkból kölcsönözhetők a kicsiknek és nagyoknak szóló szépirodalmi művek, valamint az ismeretterjesztő könyvek. Jelentős kézikönyvtári állományrészünk a tanuláshoz helyben ad segítséget. Tanulóink tankönyv kölcsönzését szintén a könyvtár biztosítja. Az angol nyelvet emelt szinten tanuló diákjaink számára angol nyelvű meséket, kisregényeket is gyűjtünk. A polcon sorakozó könyveken kívül állományunkban találhatók videokazetták, DVD-k, folyóiratok és egyéb dokumentumok. Vannak kincseink: ötven évnél régebben, majd száz éve kiadott kötetek, melyeket diákjaink felügyelet mellett fellapozhatnak.
A könyvtári állomány feldolgozása a SZIRÉN integrált könyvtári rendszerrel történik.

Tankönyv kölcsönzési szabályzat

Olvasójegy